Masaż na cellulit – Twój pogromca pomarańczowej skórki
Cellulit dotyka prawie 90% kobiet, niezależnie od wieku, wzrostu, wagi czy sylwetki. Znany również jako „pomarańczowa skórka” staje się kompleksem i negatywnie wpływa na samoocenę, ostatecznie ingerując w codzienne życie. Zmniejszenie widoczności cellulitu jest możliwe dzięki zmianie kilku codziennych nawyków oraz odpowiedniemu masażowi. O co chodzi? Sprawdź!
Czym jest cellulit?
Cellulit to nagromadzenie małych grudek tłuszczu w tkankach podskórnych, które skupiają się głównie na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu. Występuje naturalnie u kobiet w wieku rozrodczym, a także tych, które przechodzą zmiany hormonalne związane z ciążą, laktacją lub menopauzą.
Na temat pomarańczowej skórki powstało wiele mitów. Są na przykład tacy, którzy uważają, że cellulit związany jest tylko z nadwagą. Jednak zarówno osoby z nadmiernymi kilogramami, jak i te o odpowiedniej wadze mogą mieć na ten problem. Należy zdać sobie sprawę z tego, że istnieje naturalna predyspozycja organizmu do rozwoju cellulitu. Oczywiście genetyka, wiek, metabolizm i hormony są czynnikami, które determinują pojawienie się tych tłuszczowych guzków. Z tego powodu czasami nie da się całkowicie zlikwidować pomarańczowej skórki, ale można z nią walczyć i ją redukować, stosując odpowiednie produkty i prowadząc zdrowy tryb życia.
Jak wykonać masaż na cellulit?
Jednym ze sposobów zmniejszania widoczności skórnych nierówności jest masaż. Poprawia on krążenie limfy i redukuje obrzęki. Do jego wykonania potrzebny jest balsam antycellulitowy, którego składniki aktywne pomogą ujędrnić i napiąć skórę. Sam produkt usprawni również przeprowadzenie masażu.
Jak masować ciało?
- Na oczyszczoną skórę nałóż balsam. Cellulit zmniejsza swą widoczność wtedy, kiedy jest traktowany odpowiednim kosmetykiem.
- Wykonaj dłońmi ruchy aktywujące krążenie: połóż dwa zewnętrzne grzbiety dłoni na skórze i „zaciskaj” w nie kawałki skóry, przesuwając się z dołu do góry.
- Stymuluj skórę kilkoma delikatnymi szczypnięciami. To aktywuje jej warstwę właściwą i pomoże usunąć złogi tłuszczu.
- Zacznij intensywniej i z nieco większym naciskiem ugniatać skórę kciukami. Dzięki tej czynności można dotrzeć do jej głębszych warstw.
- Wykonaj masaż drenujący, który ułatwia eliminację toksyn. Połóż rozłożone dłonie na skórze, dociśnij do niej palce. Z wyczuciem zacznij przesuwać je od dołu do góry.
Na końcu wmasuj w skórę ewentualne resztki balsamu.
Czy balsamy antycellulitowe pomagają?
Skuteczny masaż antycellulitowy wymaga użycia odpowiedniego kosmetyku. Taki produkt zapewnia nie tylko poślizg dla dłoni, ale także ułatwia eliminację toksyn i pomaga zredukować pomarańczową skórkę. Dobry balsam antycellulitowy zawiera składniki, które ujędrniają skórę w problematycznych partiach ciała.
Nie powinno w nim zabraknąć:
- ekstraktu z ruszczyka, który wspomaga krążenie,
- oleju z zielonej kawy, która stymuluje pobudzenie układu nerwowego i krwionośnego, pomaga usunąć toksyny i rozpuszczać nagromadzony tłuszcz,
- wyciągów z cytrusów i innych roślin, które świetnie wspierają działanie oczyszczające i drenujące masażu, stymulują do pracy układ limfatyczny i zapobiegają zatrzymywaniu się płynów.
Kosmetyk nakładany regularnie i wmasowywany w skórę od dołu do góry pomaga odżywić skórę i poprawić jej wygląd.
Jak sobie pomóc w redukcji cellulitu?
W walce z cellulitem ważne jest też przeanalizowanie swojego stylu życia, czy jest on naprawdę zdrowy. Niezbędne jest kontrolowanie nadmiernego spożycia tłuszczów, soli i cukrów, rezygnacja z przetworzonej żywności oraz zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie. Siedzący tryb życia to kolejny zły nawyk, który ułatwia powstawanie cellulitu. Wykonywanie nawet lekkich ćwiczeń często pomaga pobudzić krążenie i wspomaga eliminację toksyn. Nie zapominaj również o piciu wody, która nawadnia organizm od wewnątrz i ułatwia proces drenażu.
Włączając do codziennej rutyny te nawyki oraz wmasowywanie balsamu antycellulitowego, zadbasz o poprawę kondycji problematycznych partii ciała oraz poprawisz ich wygląd.