Jak zaplanować i wykonać atrakcyjną szklaną witrynę sklepową? Wykorzystaj mini żurawia
Reklama to dzisiaj dźwignia handlu, szczególnie jeśli chodzi o pierwsze wrażenie, jakie wywierasz na klientach. Doskonale zdają sobie z tego sprawę przedsiębiorcy prowadzący sklepy, lokale usługowe oraz handlowe o różnym charakterze. Aby przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów, projektują zachwycające ekspozycje, którym nie sposób się oprzeć. Jak prawidłowo zaplanować, a potem wykonać szklaną witrynę sklepową?
Zanim zajmiesz się oklejaniem witryny sklepowej i ustawianiem manekinów oraz atrakcyjnej wizualnie ekspozycji, zamów szklane okna, a także sprzęt, przy pomocy którego tafla zostanie umieszczona w miejscu docelowym. Ze względu na duże gabaryty szklanych elementów, na tym etapie najlepiej zaufać profesjonalistom. W wypożyczalni zostanie Ci przedstawiona oferta manipulatorów, mini żurawi oraz przyssawek.
Witryna – ważny element każdego sklepu
Bez względu na to, czy Twój sklep lub punkt usługowy znajduje się w galerii handlowej czy jest zlokalizowany przy deptaku – witryna jest jego wizytówką. Błędnym jest założenie, że bez względu na to, co zrobisz, klient i tak wejdzie do środka i wyjdzie obładowany zakupami. Wcześniej zapewne zajrzy do środka przez szybę. Na tej podstawie oceni, czy warto poświęcić czas na odwiedziny w danym miejscu.
Poznaj także – Bezramowe okna. Sekret nowoczesnej architektury.
Szyba sklepowa to nie tylko Twój łącznik ze światem, ale też gwarancja dostępu do światła dziennego. Dobre oświetlenie to podstawa, gdy zależy Ci na wyeksponowaniu asortymentu, a także poprawnym samopoczuciu pracowników i klientów. Jak widzisz, warto poświęcić nieco energii, aby wprawić szybę w imponującym rozmiarze. Jednorazowy wysiłek na pewno się zwróci.
Montaż i oklejenie witryny
Większe witryny zazwyczaj sporo kosztują, ale wiesz już, że jest to opłacalna, długofalowa inwestycja. Skoro zamawiasz drogi element składający się zazwyczaj ze szkła hartowanego zabezpieczonego jeszcze przezroczystym tworzywem i osadzonego w ramie aluminiowej, musisz też liczyć się z jego dużą masą. W takiej sytuacji nie ma sensu podejmować samodzielnych działań montażowych, które mogłyby się skończyć fiaskiem. Lepiej skorzystać z kompaktowego mini żurawia gąsienicowego o udźwigu nawet 2,5 tony.
Jego zaletą jest też kompaktowy rozmiar i niska waga własna, co pozwala na dotarcie nawet w wąskie przejście (w hali czy na deptaku) bez uszkadzania nawierzchni ani ścian. Po zakończonym montażu i pracach wykończeniowych, przychodzi czas na oklejenie witryny folią oraz ustawienie ekspozycji, która będzie dynamiczna i zapraszająca.