Wydawnictwo Psychoskok – zapowiedzi wydawnicze listopad 2019
Listopadowe zapowiedzi książek drukowanych Wydawnictwa Psychoskok prezentują się bardzo ciekawie. Gama premier książkowych jest obfita, a także wysoce urozmaicona. Jakie książki ukażą się w księgarniach tej jesieni? Co będziemy czytać podczas długich listopadowych wieczorów?
Otóż debiutująca książką „Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem” Weronika Ceynowa wychodzi do Czytelnika z nową powieścią obyczajową „Droga przez gorzkie łzy”. Małgorzata Król, autorka, która opisała swoje podróże duchowe, tym razem opowiada o energii Wszechświata w książce „Biała Wieszczbiarka”. Rozdarta pomiędzy poezją a dramatem, Eliza Segiet, tym razem zaskoczy czytelników nie poezją, ale powieścią na bazie prawdziwych dokumentów oraz wspomnień pt. „Bezgłośni”. Jest to powieść poruszająca tematykę Holokaustu. Miłośnicy powieści przygodowo-historycznej Mateusza Juszczyka „Awanturnicy”, będą mogli kontynuować swoją przygodę o trudach codziennego życia w „Pieśni o Awanturnikach”. Debiutant Andrzej Sitarek zaprasza fanów kulturystyki do zapoznania się z książką „Sztuka umierania”. Ponad wszystko ostatecznie oczekiwana pozycja to część trzecia emocjonalnego rollercoastera Anki Mrówczyńskiej – „Młody bóg z pętlą na szyi. Samobójstwo na raty”.
Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony i zasmakowania w naszych premierach i nowościach. Polecamy też liczne bestsellery, doskonale przyjęte przez liczną rzeszę czytelników!
Droga przez gorzkie łzy – Weronika Ceynowa premiera 22.11.2019 (Powieść obyczajowa)
Życie jest bezcennym darem, który czasami doceniamy zbyt późno. Bohaterce powieści los nie szczędzi bólu i zmartwień. Młoda dziewczyna ciężko pracuje, by wesprzeć finansowo rodziców. Stara się zarobić na leczenie młodszej siostry, a chcąc pomóc nieznajomemu mężczyźnie, ulega poważnemu wypadkowi. Mimo splotu wielu nieszczęśliwych wydarzeń Sabrina nie ma pretensji do losu, że tak boleśnie ją doświadcza. Roztacza wokół siebie aurę życzliwości, a jej serce jest przepełnione nadzieją.
„Droga przez gorzkie łzy” to powieść nieszablonowa, której autorka stosuje niezwykle ciekawy sposób prowadzenia narracji. Wprowadza monologi wewnętrzne, fragmenty pamiętnika, a nawet przenosi nas w inne miejsce niczym filmowa migawka. Niniejsza książka to propozycja dla tych, którzy lubią zaskakujące historie.
Pieśń o Awanturnikach. Tom II – Mateusz Juszczyk premiera 15.11.2019 (Powieść przygodowo-historyczna)
Kontynuacja książki „Awanturnicy”. Pirat z Tortugi, szkutnik z Gdańska, rodzina szlachetnie urodzonych Irlandczyków z Barbadosu i gubernator Jamajki, to tylko część bohaterów powieści. Ambicją awanturników jest przeżycie jak największej liczby niebezpiecznych przygód i przejście do legendy, nawet jeśli mieliby przepłacić to życiem.
Gdy siedemnastowieczny świat ogarniają wojny i cierpienie, ludzie uciekają się do pieśni by zapomnieć o trudach codziennego życia. Marcin Seradzki i jego przyjaciele w sposób przypadkowy stają się bohaterami tych opowieści. Kto z nich opowie się za dobrem, a kto obierze drogę niesprawiedliwości? Sława ma swoje piętno! Jak bardzo zmieni się ich życie, gdy na drodze czyhają, trudy i przeszkody? Czas powrócić do świata, handlu, niewolnictwa, piratów i wojen.
Biała Wieszczbiarka – Małgorzata Król premiera 12.11.2019 (Duchowość, religia)
„Biała Wieszczbiarka” Małgorzaty Król niezwykła opowieść o przenikających się światach – tym widzialnym i niewidzialnym. To już kolejna książka autorki, która wprowadza czytelnika w świat, którego nie widać na pierwszy rzut oka… Opowiada o Istotach, współistniejących razem z nami, ingerujących w nasze życie, mówi o energii Wszechświata, o miłości, pięknie, dobrych uczynkach, poszukiwaniu własnej drogi i umiejętności otwarcia się na inne rzeczywistości.
Anna podczas narodzin otrzymuje duszę, która staje się jej towarzyszką i niejednokrotnie wskazuje jej właściwą drogę, przypominając o swoim istnieniu. Dziewczyna obdarzona zostaje niezwykłym darem – widzi aurę przyrody, zwierząt, a nawet ludzi. W ziemskiej wędrówce towarzyszy jej istota nie z tego świata, która jako przyjaciel zawsze jest obok niej. Ukazuje się on w różnych postaciach, w momentach, gdy dziewczyna bardzo potrzebuje jego obecności.
Anna poszukuje swojej własnej drogi i przeznaczenia. Trafia do małego domku w górach, zamieszkałego przez babcię Adelę. To właśnie tutaj życie dziewczyny zmienia się diametralnie. Odnajduje to czego szukała, a nawet więcej…
Jakie tajemnice skrywa starsza kobieta i miejsce do którego trafia Anna. Jak potoczą się losy dziewczyny i jakie okaże się jej przeznaczenie?
Młody bóg z pętlą na szyi. Samobójstwo na raty. Część III – Anka Mrówczyńska premiera 12.11.2019 (Psychologia)
Trzecia część cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi” to prawdziwy emocjonalny rollercoaster.
Po dzienniku ze szpitala psychiatrycznego i wspomnieniach z pierwszej psychoterapii indywidualnej, nadszedł czas na pogłębienie wiedzy o przeszłości autorki.
To dziennik, który został napisany, by przestrzec innych przed piekłem autoagresji. Z czasem stał się on świadectwem trudów życia osoby z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Jednak borderline to nie tylko autodestrukcja, autoagresja, impulsywne działania, poczucie pustki i chwiejność emocjonalna. To także olbrzymia wola życia i próba ratowania siebie.
Mrówczyńska bez cenzury i żadnych hamulców opowiada o swoim życiu, próbach samobójczych, przeszłości. Pokazuje również, jak ważne w przypadku zaburzeń psychicznych jest samopoznanie. Książka rekomendowana przez czołowe magazyny psychologiczne i psychiatryczne. Polecana studentom studiów medycznych, klinicystom, początkującym terapeutom oraz innym specjalistom zajmującym się szeroko pojętą ochroną zdrowia psychicznego.
Bezgłośni – Eliza Segiet premiera 20.11.2019 (Powieść, wspomnienie)
Czy można wyobrazić sobie, co czuje człowiek, który musi ukrywać się pod podłogą? Który dla zachowania życia musi pilnować oddechu, żeby nie usłyszeli go niemieccy żandarmi, sprawdzający, czy w jego domu nie ukrywa się jakiś „parszywy Żyd”?! Jeszua chce żyć, więc chrzci się i zmienia imię, ukrywa się w wielu miejscach, ale głód, dojmująca samotność i smród wiadra z fekaliami doprowadzają go do takiego stanu, że robi rzeczy z naszego punktu widzenia niezrozumiałe.
„Bezgłośni” to mini powieść w formie listu głównego bohatera do matki. W tym wzruszającym wyznaniu mężczyzna opowiada o swoim życiu, od momentu, w którym opuścił dom rodzinny, poprzez wybuch II wojny światowej, aż do czasów jej zakończenia. List Józefa to zapis jego wspomnień, ale i poruszająca relacja z ogarniętego wojną świata. To przerażający dowód nienawiści rasowej oraz nierównej walki człowieka o przeżycie.
Przejmujące studium człowieka uwikłanego w Wielką Historię. Eliza Segiet w typową dla siebie wrażliwością i przenikliwością wnika w świat wojennej zawieruchy, by odtworzyć losy ofiar Holocaustu. Wnikliwe i wiarygodne świadectwo nieludzkiego czasu, który wciąż przeraża.
Sztuka umierania – Andrzej Sitarek Premiera: 04.11.2019 (Poradnik, rozważania)
Niezwykły poradnik dla przyszłych kulturystów.
Mordercze treningi, restrykcyjne diety, wzloty i upadki zapisane w każdym wyrzeźbionym mięśniu. Zakwasy, ból, pot, wyrzeczenia, doprowadzanie swojego organizmu do granic możliwości… Czy właśnie tym jest kulturystyka? Tak. Choć niewielu zdaje sobie z tego sprawę.
Andrzej Sitarek jest trenerem praktykiem, dlatego książka powstała na bazie jego życiowych doświadczeń. Przestrzega przed popełnianiem błędów w tym sporcie, pułapkami reklamy i sławy. Pisze o wytrwałości, o wartościach, w które wierzy i którym podporządkował własne życie. Często posługuje się językiem ulicznym, ale dzieli się swoimi doświadczeniami i życiową mądrością.
To swoisty rodzaj pamiętnika, będącego zarazem poradnikiem dla młodych kulturystów, którzy marzą o karierze w tym sporcie. Każdy dzień to nowe wyzwanie, każdy trening to ból, pot, a czasami nawet krew. Wzloty i upadki, załamania, niezadowolenie, rozczarowanie, kontuzje – wszystko po to, by osiągnąć cel, czyli zwyciężyć w zawodach – być najlepszym.
To sport dla wytrwałych. To „sztuka umierania” i zapewne niejednokrotnie przypomnisz sobie o tym po morderczym treningu, kiedy będziesz padał na twarz. Czy jesteś gotowy, by podjąć takie wyzwanie?