Czym są wągry i jak się ich pozbyć?
Wiele osób zmaga się z nieestetycznymi zaskórnikami, których trudno się pozbyć z nosa, brody i czoła. W walce z tymi niedoskonałościami pomocna mogą się okazać plastry na wągry. Podpowiadamy, jak ich używać, żeby były skuteczne.
Problem wągrów na twarzy dotyczy zwłaszcza osób z cerą tłustą i mieszaną, ale często przydarza się również osobom z cerą suchą. U kobiet nieestetyczne wykwity na twarzy mogą się pojawiać w związku z menstruacją (często tuż przed okresem), a także zmianami hormonalnymi w organizmie. Istnieje wiele sposób walczenia z niedoskonałościami na twarzy. Dużą popularnością (wynikającą z łatwości stosowania i skuteczności) cieszą się plastry na wągry. Zawierają bowiem skoncentrowaną dawkę składników, które pozwalają na oczyszczenie porów skóry i pozbycie się zalegających w nich zanieczyszczeń i bakterii, które są główną przyczyną powstawania wągrów. Plastry na wągry mają bardzo różne składy, często zawierają ekstrakty z węgla leczniczego czy zielonej herbaty. Wiele z nich ma kształt, który idealnie pasuje na nos, a inne można stosować również na czoło i brodę.
Czy plastry na wągry są naprawdę pomocne? Z pewnością do pełnego oczyszczenia porów należy stosować również inne preparaty, a także pamiętać o określonych praktykach makijażowych i pielęgnacyjnych, które pozwolą utrzymać w dobrej kondycji skórę. Pamiętajmy przede wszystkim o dokładnym usuwaniu makijażu i stosowaniu kosmetyków, które nie mają oleistej, zapychającej pory konsystencji. Ponadto do pielęgnacyjnej rutyny należy włączyć peeling, żel oczyszczający i tonik, a także kremy o lekkiej konsystencji i matujące. Przed aplikacją plastrów na wągry warto wykonać peeling, który złuszczy naskórek i ułatwi plastrom zadanie. Często zdarza się, że po zdjęciu produktu z nosa, brody czy czoła okazuje się, że jedynie wierzchnia warstwa zanieczyszczeń została usunięta. Wówczas należy dokładnie oczyścić twarz za pomocą żelu, a po jakimś czasie nałożyć również tonik. W przeciwnym wypadku problem z wągrami szybko powróci.