Dom

Jak skutecznie ogrzać niewielki domek z drewna?

Piec wolnostojący naprzemiennie nazywany jest kozą. Firma Kratki oferuje szeroki wybór przeróżnych pieców wolnostojących. Wiele z nich tworzonych jest w prosty sposób, inne zaś zachwycają bogatym zdobieniem i szykiem. Koza jest zamkniętym paleniskiem umieszczonym w specjalnie skonstruowanej zabudowie. Świetnie odnajduje się w różnego typu budynkach, a jego instalacja jest znacznie łatwiejsza niż kominka tradycyjnego. Dodatkowo koza jest o wiele lżejsza od klasycznego kominka. Piec wolnostojący wymaga dostępu do przewodu dymowego oraz wywiewnej wentylacji.

Koza zakupywana jest w celu dodatkowo ogrzewania w domu oraz pełni rolę dekoracyjną pomieszczenia. Piece wolnostojące kunsztownie nadają charakteru pomieszczeniom eleganckim oraz tradycyjnym gospodarstwom domowym.

Zalety pieca wolnostojącego

Piec wolnostojący pozwala ogrzać pomieszczenie, w którym się znajduje oraz pełni rolę dekoracyjną. Wypełnia pomieszczenie niezwykłą atmosferą, dzięki widoczności żywego ognia. Koza to dość lekkie urządzenie, które można umieścić praktycznie w każdym miejscu w domu, wymagane jest jedynie podłączenie do komina.

Piece wolnostojące mają dużą moc, około 1kW mocy wystarcza na ogrzanie 10-12m2. W zależności od powierzchni domu można wybrać odpowiedni model kozy dla siebie. Piec oddaje wyprodukowane ciepło całą swoją powierzchnia oraz przewodem kominowym, który odprowadza powstające spaliny.

Koza zajmuje stosunkowo mało miejsca i nie wymaga specjalnej zabudowy. Firma Kratki oferuje różne modele pieców wolnostojących. Zachwycają one kształtem, kolorem oraz wzornictwem. Nowoczesne modele są wyposażone w systemy dopalające, które pozwalają utrzymać czystość i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Poznaj – Klimatyzacja dla lepszego komfortu

Kozy doskonale zastępują tradycyjne kominki, wytwarzają ciepłą atmosferę i stanowią ekonomiczne źródło ciepła. Blask widocznych płomieni samoczynnie ogrzewa pomieszczenie i dodaje tajemniczości.

Najciekawszym modelem pieców wolnostojących są kozy z przeszklonymi drzwiczkami produkowane przez firmę Kratki. Drzwiczki pozwalają na podziwianie palących się polanek drewna oraz potęgują odgłosy skwierczących drewienek. Bliskość ognia wywołuje błogą atmosferę i sprawia, że człowiek staje się zrelaksowany.

Asortyment Firmy Kratki – rodzaje pieców wolnostojących

Piece stalowe

Wyłożone są materiałem akumulującym ciepło, który przyczynia się do podwyższenia temperatury w palenisku. Efektywność spalania jest zwiększona dzięki systemowi deflektorów, które wydłużają drogę spalin i minimalizują emisję szkodliwych spalin. Powietrze jest dostarczane z zewnątrz, a jego regulacja jest możliwa za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem. Mechanizm pieców stalowych działa cicho i bezawaryjnie. Dodatkowo koza stalowa często posiada system czystej szyby, czyli powietrze dostarczane jest kierowane na szybę. Dzięki temu tlen jest dostarczany do górnej części komory i następuje dopalanie gazów oraz ograniczanie emisji spalin.

Wysokogatunkowa stal zapewnia stabilność oraz sprawia, że front i korpus wkładu jest odporny na działanie wysokiej temperatury. Koza jest wykonana ze stali, zaś spawy są przeprowadzane w osłonie gazu szlachetnego. Piece wolnostojące łatwo utrzymać w czystości, dzięki wyjmowanemu rusztowi i pojemnikowi na popiół. Dodatkowo szyba nie ulega mocnemu brudzeniu, ponieważ jest chroniona kurtyną powietrzną. Piece stalowe są dostępne w przeróżnych stylach i z przestronnymi szybami frontowymi.

Piece żeliwne

Piece żeliwne oferowane przez firmę Kratki dostępne są w prostych oraz bogato zdobionych modelach. Kozy żeliwne powstają z cegły szamotowej, która na długo utrzymuje ciepło nawet po wygaśnięcia żaru. Wiele modeli pieców żeliwnych umożliwia przygotowanie oraz podgrzewanie potraw. Maksymalnie wykorzystują ciepło i działają bezawaryjnie, dzięki ściankom paleniska wykonanym z żeliwa o grubości około 8 milimetrów.

Piece żeliwne odprowadzają powstałe spaliny za pomocą przewodu kominkowego. Najczęściej można spotkać się z nimi w domkach letniskowych lub ranczach. Piece żeliwne bardzo szybko ogrzewają pomieszczenia, w których się znajdują i długo oddają ciepło.

Często piece żeliwne posiadają system zimnej klamki, która umożliwia jej zdjęcie nawet w momencie palenia w kozie. Dodatkowo są wyposażone w ruchomy ruszt oraz pojemniki na popiół, które szybko można opróżnić. Szyba w piecach żeliwnych posiada system czystej szyby, który ogranicza osiadanie sadzy na jej powierzchni.

Piece kaflowe

Wykonywane są z wysokiej jakości stali w połączeniu z kaflami. Podobnie jak piece stalowe mają komorę wyłożoną materiałem akumulacyjnym ciepło. Dopalanie opału następuję dzięki zastosowaniu deflektorów, dodatkowo dzięki nimi minimalizuje się ilość dostarczania szkodliwych substancji. Mechanizm działa cicho i ogranicza powstanie awarii, powietrze dotaczane do wkładu pochodzi z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 milimetrów. Jego regulacja możliwa jest za pomocą wykorzystania przepustnicy ustawianej jednym regulatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *