Fundacja Polonia Union – promocja kultury i sztuki
Fundacja Polonia Union promując współczesną kulturę i sztukę objęła swoim patronatem książki Wydawnictwa Psychoskok. Przykładem tego jest powieść autorstwa Andrieja Płatonowa „Wykop” w tłumaczeniu Aleksandra Janowskiego. Fundacja również patronować będzie książki Wiktora Pielewina: jesienią 2017 roku „Miłość do trzech Zuckerbrinów”, a w 2018 roku „S.N.U.F.F”.
Misją Fundacji Polonia Union są działania na rzecz Polonii i Polaków rozsianych po świecie, wsparcia repatriantów oraz integracji w społeczeństwie obywatelskim naszych rodaków po ich powrocie do ojczyzny, budowania i rozwijania dobrosąsiedzkich stosunków między społeczeństwami Polski i innych państw, a także wzajemnego porozumienia oraz zbliżenia pomiędzy współczesnymi Europejczykami.
Fundacja swoje codzienne działania kieruje przede wszystkim do osób polskiego pochodzenia, szczególnie zza wschodniej granicy, które we własnym zakresie i przy pomocy organizacji pozarządowych podejmują się przesiedlenia do Polski, a co za tym idzie – przywrócenia praw niesłusznie odebranych, w tym odzyskania obywatelstwa polskiego.
Równoległym kierunkiem działalności Fundacji Polonia Union jest promocja kultury i sztuki. Nic tak bowiem nie łączy narodów, jak kultura i sztuka. Fundacja podejmuje inicjatywy oraz realizuje projekty popularyzujące polskie dziedzictwo kulturowe, między innymi literaturę, muzykę klasyczną, malarstwo, a pozostawione przez Polaków, tworzących na styku wielu kultur i różnych narodowości, zwłaszcza na wschodnich rubieżach dawnych terenów Polski.
Fundacja promuje także współczesną kulturę i sztukę, wspiera jej twórców oraz wielorakie formy aktywności artystycznej, a także upowszechnia nowatorskie postawy artystyczne. Fundacja dąży do poszerzenia związków polskiej kultury z kulturą światową poprzez: realizację projektów edukacyjno-kulturalnych, spotkania literackie, poetycko-muzyczne, wystawy malarskie, wykłady i debaty, odczyty i referaty o tematyce historycznej. Działalność na płaszczyźnie sztuki, poprzez przybliżanie kultur oraz twórczości artystów z różnych krajów, stanowi widoczny znak integracji narodów i przyczynia się do budowania między nimi wzajemnego szacunku oraz porozumienia.
Fundacja Polonia Union promując współczesną kulturę i sztukę objęła swoim patronatem książki Wydawnictwa Psychoskok. Przykładem tego jest powieść autorstwa Andrieja Płatonowa „Wykop” w tłumaczeniu Aleksandra Janowskiego. Fundacja również patronować będzie książki Wiktora Pielewina: jesienią 2017 roku „Miłość do trzech Zuckerbrinów”, a w 2018 roku „S.N.U.F.F.”
Więcej o Fundacji Polonia Union:
http://poloniaunion.wixsite.com/union/repairs
Kilka słów o książkach objętych patronatem przez Fundację Polonia Union:
„Miłość do trzech Zuckerbrinów” – Wiktor Pielewin, współczesny prozaik rosyjski, jeden z najbardziej znaczących twórców światowej kultury.
W swojej książce Autor zmyślnie unikając cenzury ukazuje społeczeństwo internetu, konsumeryzmu, niewolnictwa informacyjnego, seksu i terroryzmu. Główny bohater powieści uwikłany w sztywne, społeczne ramy społeczne staje się pobocznym obserwatorem chorego systemu. dynamiczne rozważania pozwalają wyciągnąć nieprzyjemne wnioski. A my nie zdajemy sobie sprawy, że właśnie Zuckerbrinowie rządzą naszym światem…
„Wykop” Andrieja Płatonowa to ponadczasowa proza, która nie mieści się w znanych nam ramach. Za sprawą sarkazmu i ironii autor zdołał obejść cenzurę i wskazać okrucieństwo sowieckiego socjalizmu.
Andriej Płatonow – rosyjski prozaik-satyryk, eseista i dramaturg epoki stalinowskiej, który bezustannie musiał zmagać się z cenzurą. Właśnie dlatego jego twórczość charakteryzuje brak jednoznaczności.
Więcej informacji o książkach można znaleźć na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/wykop-2
http://www.psychoskok.pl/produkt/milosc-trzech-zuckerbrinow/