Kultura i sztukaPublikacje wydawnicze

Polski autor też potrafi!

Znane przysłowie mówi: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie!”. Ile jest w tym prawdy? Wiele wskazuje na to, że dużo. Większość ludzi, którzy czytają książki, chętnie sięga po literaturę zagraniczną, zapominając o tym, że polscy autorzy też potrafią pisać. Poniżej pokażę kilka przykładów.

Książkę można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Psychoskok.

„Podróż na Operiona” — autorstwa śpiewaczki operowej i pisarki — Anety Skarżyński. Na tę książkę z pewnością wyczekiwali wszyscy, ponieważ autorka dedykowała ją czytelnikom w każdym wieku, którzy potrafią docenić dobry humor, niezapomnianą przygodę, wyważoną sensację. Aneta Skarżyński nie zapomniała także o szczególnej dedykacji dla anty-entuzjastów opery.

Książka „Podróż na Operiona” doczekała się prapremiery podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Czytelników do lektury zachęcał fakt, iż pozycja przepełniona jest zakulisowymi tajemnicami o kryminalnym, a nawet erotycznym zabarwieniu oraz niecodziennymi aferami i sensacjami. Nigdy wcześniej nie istniała możliwość, by powszechnie znane ze świata historii sztuki postaci było można poznawać w fantastycznej scenerii galaktyki Operiona.

Główną bohaterką książki jest Ania, która uczy się gry na fortepianie i marzy o karierze śpiewaczki. Trudny sprawdzian z historii opery ma umożliwić jej naukę w elitarnej szkole muzycznej, ale to nie jedyne wyzwanie, które stanie przed Anią. Tuż po premierze spektaklu „Upiór w operze” Ania zbiegnie bowiem do orkiestronu i przypadkowo zostanie w nim zamknięta. To właśnie w tym miejscu przyjdzie jej poznać Eustachiusza, który umożliwi jej niezapomniany, obfitujący w niecodzienne wrażenia międzyplanetarny wojaż. Tej podróży bohaterka nie zapomni nigdy…

Książkę można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Psychoskok.

„RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy” autorstwa uznanej, wrocławskiej pisarki Jolanty Mari Kalety, to kolejna książka, której nie można pominąć. Autorka, która cyklicznie „zabiera” czytelników na tereny Dolnego Śląska tym razem postanowiła wyjaśnić tajemnicę projektu budowlanego o kryptonimie Riese, który Niemcy realizowali podczas II wojny światowej.

Akcja powieści pozwoli nam na moment przenieść się do roku 1946, byśmy w Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, mogli przyglądać się rosnącemu zainteresowaniu  projektem Riese. Właśnie do Głuszycy przybędzie bowiem tajemniczy mężczyzna, a wykute w skałach sztolnie zaczną także przykuwać uwagę dowództwa NKWD oraz Urzędu Bezpieczeństwa w Wałbrzychu.

Jolanta Maria Kaleta stopniowo buduje napięcie, więc by przekonać się, co przekuwa uwagę tych wszystkich osób będziemy musieli poczekać, aż nastanie rok 1992. W tym czasie sędzia Laura Szeliga rozpocznie pracę we wrocławskim oddziale komisji badającej zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu, i przypadkowo wejdzie w posiadanie niebywale znaczących dokumentów. Okaże się, że jej ojciec nie był tym, za kogo się podawał. Od tej pory sędzia Laura będzie musiała odkrywać rodzinne tajemnice oraz zgłębiać przeszłość innych mieszkańców Głuszycy. Rozwiązanie zagadki kompleksu Riese zda się coraz bardziej osiągalne, niestety ryzyko rośnie z każdą chwilą, bo emocje i chęć poznania prawdy popychają ludzi do zbrodni.

Książkę można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Psychoskok.

„Na głowie stanęło” Michała Krupy, to książka, która dosłownie wywraca życie do góry nogami. Autor zanany z charakterystycznego poczucia humoru i zdolności łączenia w wymowną całość przeciwieństw, tym razem postanowił oddać w ręce czytelników książkę, która dowodzi, że czasem warto choć na moment zerwać z codzienną rutyną.

„Na głowie stanęło”, to przyjemna w odbiorze komedia obyczajowo – sensacyjna. Okazuje się, że nudnawa rutyna, która ułatwia budowanie poczucia bezpieczeństwa, znacznie ogranicza nasze możliwości. Ta książka dowodzi, że warto podjąć niektóre wyzwania, by ostatecznie wzbogacić własną egzystencję.

Głównym bohaterem pozycji jest Ryszard zamieszkujący w jednym z mieszkań na osiedlu wybudowanych w latach rozkwitu socjalizmu w Polsce. Osobnik bardzo przeciętny, który realizuje się jako wklepywacz danych do komputera. Zdaje się, że popołudnia spędzane w domowym zaciszy wystarczają Ryszardowi, by czuć się szczęśliwym, ale za moment wszystko ma się zmienić. Na zamieszkiwanym przez bohatera osiedlu pojawi się wandal, który nocami maluje samochody. Mieszkańcy, którzy nadadzą mu pseudonim „Malarz” postanowią rozprawić się z nim raz na zawsze, ale nikt nie mógł przewidzieć, że decyzja ta odmieni ich życie

Książkę można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Psychoskok.

„Amfetamina” autorstwa Stefani Jagielnickiej, to najnowszy thriller psychologiczny pisarki, która na stałe mieszka w Wiedniu. Powieści autorki zawsze docierają na polski rynek i zbierają pozytywne opinie czytelników. Tym razem autorka zaskoczyła wszystkich, ponieważ „Amfetamina” to powieść z niebywale zaskakującym zakończeniem.

Główną bohaterką powieści jest piękna diwa operowa — Iza. Jak do tej pory zdawało się, że realizacja zawodowych planów, to spełnienie jej marzeń, ale to tylko złudzenie. W rzeczywistości okazuje się, że liczne romanse i zachwyt publiczności, to stanowczo za mało. Czas nie chce stanąć w miejscu, więc pora poukładać prywatne życie…

Stefania Jagielnicka jak zawsze stworzyła niepowtarzalną, skomplikowaną wewnętrznie bohaterkę, której los nie zamierza oszczędzać. Okazuje się bowiem, że aktualny kochanek Izy wdał się w romans z młodszą partnerką, która zamierza zastąpić ją na scenie i w łóżku.

Z każdą chwilą sytuacja komplikuje się, ponieważ partner Izy ulegnie namową nowej kochanki, by zatruć ją amfetaminą. Iza straci głos i zacznie halucynować diabła z opery „Faust”. Ostatecznie sam szatan złoży jej propozycje nie do odrzucenia, ale może to jedynie złudzenie… O tym można przekonać się jedynie w trakcie lektury, a możemy być pewni, że w tej książce zaskoczy nas nie tylko zakończenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *