J. Mazur, Naród ujrzał swoją Królową… Od ślubów lwowskich i jasnogórskich do aktu zawierzenia Matce Bożej
Książka o. Jana Mazura jest formą szkicu religijno-społecznego, w którym autor swobodnie rozwija temat ślubów lwowskich i jasnogórskich oraz aktów zawierzenia Matce Bożej dbając przy tym o piękny i oryginalny sposób przekazu. Pozycja pozwala na nowo odkryć duchowe piękno tych historycznych, ważnych dla Polski wydarzeń i skłania do refleksji nad przyszłym losem katolickiego Narodu narażonego na wpływ polityczno-ekonomicznych programów, które zrodził współczesny laicyzm.
Ojciec Mazur zdecydowanie przedstawia swój punkt widzenia, prowokując przy tym czytelnika do samodzielnego wysiłku intelektualnego i zajęcia własnego stanowiska co do aktualności i uniwersalności ślubów złożonych Matce Bożej w 1956 roku. „(…) Gruntowna nowelizacja ślubów w gruncie rzeczy byłaby nieporozumieniem, gdyż w swej dotychczasowej treści są one nadal aktualne, i to wcale w nie mniejszym stopniu aniżeli sześćdziesiąt lat temu. Wystarczy zauważyć, że w miejsce dawnej ideologii ateistycznej pojawiła się nowa, może jeszcze bardziej groźna, bo zakamuflowana, kryjąca się pod skądinąd szlachetnymi hasłami humanizmu. W tym momencie na myśl przychodzą takie jej nurty, jak homoideologia, genderyzm czy skrajny ekologizm, przybierający niekiedy formę ekoterroryzmu” – pisze autor.
W książce zawarte są roty ślubów lwowskich i jasnogórskich oraz najnowszego aktu zawierzenia oddania, by każdy mógł indywidualnie zaznajomić się z ich treścią.
Naród ujrzał swoją Królową… Od ślubów lwowskich i jasnogórskich do aktu zawierzenia Matce Bożej to pozycja, która pobudza do przyjrzenia się swej chrześcijańskiej postawie związanej z wypełnieniem jasnogórskich przyrzeczeń. Po jej lekturze niejeden Czytelnik zastanowi się nad indywidualnym udziałem w drodze wiodącej do duchowej odnowy polskiego Narodu.