EdukacjaKsiążki recenzjeKultura i sztukaPolecane wiadomościPublikacje wydawnicze

Jak wydać książkę?

Szukasz informacji na temat jak wydać książkę?

Choć według statystyk czytamy coraz mniej, to jednak zainteresowanych książkami osób nie brakuje, a te, które sięgają po lekturę regularnie, są często bardzo aktywne. Prowadzą i czytają blogi, oceniają amatorskie opowiadania innych, biorą udział w książkowych wymianach, piknikach, jeżdżą na targi, gdzie można spotkać się ze słynnymi autorami.

Niejeden mól książkowy ma w szufladzie swoją własną twórczość. Jeżeli uważasz, że jest ona na całkiem niezłym poziomie, twoje dzieło jest ukończone, a nawet paru osobom się spodobało — z pewnością stawiasz sobie pytanie, jak wydać książkę.

Zastanawiasz się
gdzie i jak wydać książkę?

kompleksowa usługa wydawnicza i dystrybucyjna

Z debiutem pisarskim przebić się trudniej, wydawcy chętnie inwestują w znane nazwiska, bo te gwarantują zysk. Nie jesteś jednak na pozycji straconej. Prawdopodobnie, jeśli twoja książka jest na tyle dobra, że warto ją opublikować, i tak dopiero po wysłaniu do kilku czy kilkunastu nawet wydawnictw otrzymasz odpowiedź. Zwiększysz szanse na wydanie powieści, jeśli zaproponujesz ją wydawnictwu specjalizującemu się w gatunku, w którym piszesz. Zwróć też uwagę na to, jaką tematyką się zajmuje, w jakim stylu książki publikuje — a także jak dany wydawca dba o szatę graficzną oraz marketing. Od tego zależy twoja szansa na sukces. Debiutujący pisarz powinien wysłać całą książkę, a nie jej fragment, chyba że wydawnictwo zastrzega inaczej. Jakie są ceny za wydruk danej książki lub jakie istnieją możliwości współpracy, dowiesz się z odpowiedniej sekcji na stronie internetowej wydawnictwa Psychoskok. Oprócz treści, załączone powinno być streszczenie lub konspekt książki oraz notka biograficzna autora.

 

Zastanawiasz się jak wydać książkę?

Poznaj zasady działania wydawnictwa hybrydowego, które zajmuje miejsce między tradycyjnym a samodzielnym publikowaniem, proponuje wiele różnych modeli wydania książki – forma modeli partnerskich wydania książek. Czytaj na stronie http://www.poradniki24h.pl/2293/wydawnictwo-hybrydowe/ oraz na http://www.prasa24h.pl/19229/wydanie-ksiazki-w-modelu-hybrydowym.html.

 

 

Przyjęcie utworu i wydanie książki dzieli jednak jeszcze daleka droga. Najpierw oczywiście twórca i wydawnictwo podpisać muszą umowę, w której zawierają wszystkie wzajemne zobowiązania, wysokość, formę, sposób i czas wypłaty wynagrodzenia, udział autora w promocji książki na spotkaniach autorskich (debiutanci nie mogą liczyć niestety na dodatkowe wynagrodzenie z tego tytułu). Książka przejść musi profesjonalną redakcję i korektę, następnie poprawki wracają do autora, który może na tym etapie dodać też własne. Wreszcie ostateczna korekta językowa, skład, okładka — i oto mamy wydaną książkę.

Pierwsza powieść, o ile z miejsca nie zostanie okrzyknięta genialną lub nie zjedna sobie rzeszy fanów postaci czy świata, raczej nie przyniesie w polskich realiach bogactwa. Jej wydanie jest jednak krokiem milowym na drodze twórczej i nieporównywalną z niczym satysfakcją.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *