Jak transportować instrumenty muzyczne?
Często klientami firm przeprowadzkowych bywają nie tylko osoby prywatne, ale również prowadzące szkoły muzyczne lub organizujące koncerty. Dysponują one dużą ilością różnego rodzaju instrumentów muzycznych, które często trzeba przewozić. Tacy klienci często korzystają z pomocy wyspecjalizowanych firm, licząc na fachową i szybką realizację zlecenia. Jak powinno się zatem transportować instrumenty muzyczne? Poniżej kilka podpowiedzi.
Transport instrumentów muzycznych należy do jednych z najtrudniejszych zadań, jakie stoją przed firmami transportowymi. Z uwagi na to, że sprzęty są często bardzo delikatne i bardzo drogie, nie każda firma decyduje się wykonywać takie zadania. Na przeszkodzie stoją: brak doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu, brak wiedzy pracowników oraz koszty.
Instrument – rzecz bardzo delikatna
Nie ma instrumentu muzycznego, którego nie można przetransportować. Na rynku funkcjonują ekipy od taxi bagażowego specjalizujące się w transporcie pianin, fortepianów, organów czy perkusji. Jednocześnie należy sobie zdać sprawę z faktu, że nie ma instrumentu, który jest odporny na uszkodzenia i można go bezproblemowo przewozić.
Dlatego przy transportowaniu instrumentów muzycznych trzeba zachować szczególną ostrożność – potrafią one być przecież bardzo drogie i delikatne. Pracownicy firmy od przeprowadzek muszą wykazać się daleko idącą delikatnością oraz niekiedy sprytem.
Zabezpieczenie instrumentów przed podróżą
To podstawowe zadanie, przed którego realizacją stoi wykonawca. Dobór odpowiedniej metody pakowania zależy przede wszystkim od rodzaju instrumentu. Inaczej będziemy się zachowywać w przypadku perkusji, inaczej w przypadku pianina i fortepianu, a inaczej transportując perkusję czy harfę.
Wykonane zabezpieczenie musi w 100% zapewnić ochronę instrumentu. Warto pokusić się o wykorzystanie dobrej jakości styropianu, folii bąbelkowej, taśm czy kartonów. Istnieją także takie rozwiązania, jak specjalne pudła transportowe czy skrzynie z drewna. Dość dobrze sprawdzają się także grube koce.
Jeśli nie dysponujemy oryginalnymi pokrowcami i nie mamy pomysłu na transport, warto zasięgnąć porady specjalistów i pod żadnym pozorem nie pakować instrumentów samemu. Takie informacje, uzyskasz na tej stronie internetowej.
Wynoszenie instrumentów
Jest ono kolejnym ważnym etapem podczas przeprowadzki. Tu praktycznie wszystko zależy od pracowników z taxi bagażowego. Jeśli tylko mamy jakieś wątpliwości dotyczące kompetencji osób pracujących przy instrumentach bądź widzimy w trakcie przeprowadzki, że jest ona wykonywana nierzetelnie – musimy interweniować. Pamiętajmy, że nawet drobne obicie instrumentu, uderzenie w futrynę lub o podłogę, może doprowadzić do uszkodzenia – częściowego lub trwałego.
Do wynoszenia oraz ogólnego transportu instrumentów trzeba również wykorzystywać odpowiedni sprzęt. Pasy transportowe, poziome wózki na kółkach lub wózki pionowe doskonale zdają egzamin i powodują, że cała przeprowadzka idzie szybciej (oczywiście pamiętajmy, że nie każdy instrument można transportować wózkiem).
Pakuj i transportuj z rozsądkiem
Podczas przeprowadzki np. szkoły muzycznej lub sklepu z instrumentami trzeba wszystko odpowiednio przygotować. Jeśli nie mamy zaufanej firmy od przeprowadzek warto rozeznać się wśród znajomych. Jeśli mamy do wyboru ogólną firmę transportową lub firmę specjalizującą się ściśle w transporcie instrumentów, warto postawić na tę drugą.
Podejmując decyzję o wyborze wykonawcy, zapytajmy o doświadczenie, umiejętności pracowników, sprzęt (np. rodzaj samochodu), sposób realizacji zamówienia i przede wszystkim ubezpieczenie. Cenę bierzmy pod uwagę na końcu – nie jest to bowiem najważniejsze kryterium.
0 Comments
No comments!
There are no comments yet, but you can be first to comment this article.