Resort środowiska czeka na innowacyjne eko-technologie do GreenEvo
Resort środowiska czeka na propozycje innowacyjnych technologii przyjaznych środowisku m.in. dla przemysłu wydobywczego, rozwiązań służących do walki ze zmianami klimatu czy ekologicznemu wytwarzaniu energii. Będą one promowane na świecie pod marką GreenEvo.
Propozycje można składać do 29 lutego. Do tej pory wnioski o wsparcie z tzw. akceleratora zielonych technologii złożyło 12 firm.
W ramach powstałego przed trzema laty Akceleratora Zielonych Technologii GreenEvo resort promuje na świecie najlepsze polskie rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska. Z pomocy tego akceleratora korzysta już 30 firm – laureatów 2 poprzednich edycji konkursu.
„Złożono już 12 wniosków. Zainteresowanie jest duże, ale jak pokazały poprzednie dwie edycje, najwięcej aplikacji trafi do nas w ostatnim dniu przyjmowania zgłoszeń, czyli 29 lutego” – powiedziała PAP koordynatorka projektu w MŚ Agnieszka Kozłowska-Korbicz.
Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła projektu wybierze najlepsze technologie. Firmy zgłaszające skorzystają z bezpłatnych szkoleń, obejmujących tematykę transferu technologii, strategicznych rynków zagranicznych oraz rynku krajowego czy zasad promocji. Po szkoleniach nastąpi kolejna selekcja i wybór laureatów, których technologie będą promowane za granicą na targach i wystawach oraz poprzez sieć polskich ambasad i przedstawicielstw handlowych. Firmy otrzymają również indywidualne wsparcie doradcze i merytoryczne ze strony ekspertów projektu GreenEvo.
Ministerstwo stworzyło akcelerator, by znaleźć na polskim rynku i wypromować za granicą innowacyjne technologie firm zajmujących się ekologią. Marka GreenEvo ma gwarantować wysoką jakość zielonych technologii z Polski. Uczestniczące w projekcie firmy uzyskują większy prestiż i zaufanie na światowym rynku – uważa ministerstwo.
Środki wyłożył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej; inicjatorzy projektu uzyskali też wsparcie z innych instytucji zajmujących się promocją przedsiębiorczości i gospodarki. Oprócz resortu środowiska w projekcie uczestniczą ministerstwa: gospodarki, spraw zagranicznych, nauki i szkolnictwa wyższego, a także Urząd Patentowy oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Firmy biorące udział w projekcie Ministerstwa Środowiska promowały swoje rozwiązania niemal na całym świecie, m.in. w Chinach, Indiach, Tajlandii, Kazachstanie, Wietnamie, Armenii, Azerbejdżanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Rosji, we Francji, w Norwegii, Algierii, Mołdawii, Chorwacji, na Ukrainie i Białorusi. Wielu z nich już udało się nawiązać kontakty handlowe, które zakończyły się współpracą z zagranicznymi partnerami.
Informacje o akceleratorze można znaleźć na stronie internetowej projektu – greenevo.gov.pl
PAP – Nauka w Polsce
ago/ pad/ mag/bsz
Źródło:
Technologia została wymyślona przeszło 170 lat temu (Ogniwo wodorowe konstrukcji Williama R. Grove’a z 1839 roku) i została udoskonalona przez NASA . Najnowsze osiągnięcie to ogniwo alkoholowe działające na tej samej zasadzie możecie to zobaczyć http://www.ultracellpower.com/assets/XX55_Data_Sheet_02-15-2011.pdf
http://www.pcworld.pl/news/156931/Alkoholowe.ogniwa.do.notebookow.juz.na.sprzedaz.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_paliwowe
200% ekologii (H2O+CO2) o 100% bezpieczniejszy spirytus (niż tradycyjne paliwa a nie mówiąc o wodorze) Koszt 1l spirytusu w hurcie bez akcyzy ok.3zł. Jedno podstawowe pytanie dlaczego ????????????????? nie powstał pojazd z ogniwem alkoholowym!!!!!! Wyobraźcie sobie: Bliski Wschód, tankowce, przemysł samochodowy, wielkie koncerny i.t.d. NIKT NIE ZARABIA I NIE KONTROLUJE CIEBIE ?!?!?!?!?! Nikt kto to rozumie i ma władzę nie dopuści do tego!!!! Gdzie ekolodzy ?!!!!!! Mariusz