Wkręć się w pomaganie razem ze Złotymi Tarasami!
Myślisz, że zbiórka plastikowych nakrętek nikomu nie może pomóc? Sądzisz, że to jedynie wymysł ekologów? A może zbierasz nakrętki, ale nie wiesz gdzie i komu je przekazać? Teraz możesz pomagać niepełnosprawnym dzieciom razem ze Złotymi Tarasami! Wystarczy oddać nakrętki od soków, napojów, butelek, by zdziałać naprawdę wiele i odmienić czyjeś życie.
Złote Tarasy właśnie startują z drugą edycją akcji zbierania nakrętek. Jej celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zbiórka surowca wtórnego. Dziesięć nowych, specjalnie wyprodukowanych pudeł na nakrętki stanęło na trzecim poziomie centrum w części restauracyjnej. Całkowity dochód ze zbiórki nakrętek będzie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.
Jest to proste zadanie, dzięki któremu każdy może w łatwy sposób znacząco wpłynąć na życie innych. – To najprostsza istniejąca forma pomocy. Będąc w Złotych Tarasach, zawsze kiedy odkręcasz butelkę wody lub innego napoju, wrzuć nakrętkę do jednego ze specjalnych pojemników, które stanęły w części restauracyjnej. Zeszłoroczna akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród Klientów centrum, ale i pracowników okolicznych biur, którzy dotychczas zbierali zakrętki, ale nie wiedzieli, gdzie mogą je przekazać. Mamy nadzieję, że również w tym roku uda nam się hojnie wesprzeć podopiecznych fundacji zakrętki.info, która jest partnerem zbiórki. Ten mały gest wystarczy , aby wspomóc dzieci, które znalazły się w potrzebie – mówi Dorota Morawska, Marketing Manager w Złotych Tarasach.
Aby zebrać kilogram nakrętek, należy zgromadzić około 400 sztuk. Średnia cena za kilogram waha się od 0,80 do 1,5 zł., a średni koszt wózka inwalidzkiego to około 10 750 zł. Zakładając, że cena za 1 kilogram nakrętek to 1 złotówka, aby pomóc jednemu niepełnosprawnemu dziecku potrzeba 10 750 kg. nakrętek. Liczy się każda nakrętka, każdy gest wsparcia
Złote Tarasy to wielofunkcyjny kompleks, który powstał w samym sercu Warszawy. Obiekt mieści się między ulicami: Złotą i Emilii Plater oraz Dworcem Centralnym
i al. Jana Pawła II. Jego symbolem jest pofalowany szklany dach o powierzchni 1 hektara. Nazwa Złote Tarasy nawiązuje do ulicy Złotej i do architektury budynku. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie – wewnętrzny z fontanną oraz zewnętrzny, otoczony restauracjami. Na pięciu poziomach centrum klienci znajdą ponad 200 marek handlowych, kilkadziesiąt restauracji i kawiarni, kluby muzyczne, kino, klub fitness oraz szereg punktów usługowych. Projekt i funkcjonalność obiektu zostały już wielokrotnie nagrodzone. Złote Tarasy są zdobywcą tytułu najlepszego projektu komercyjnego na świecie (MIPIM Architectural Review Future Project Awards). Więcej na stronie internetowej www.zlotetarasy.pl oraz na FB:
https://www.facebook.com/ZloteTarasy.